משחקים ענקיים

כאשר אנחנו חושבים על משחקים ובפרט על משחקים ענקיים, לרוב אנחנו חושבים על משחקים אשר יכולים להתאים לכל המשפחה או לחברים בתוך הבית, משחקי חשיבה או משחקי יצירה אשר אפשר להשתמש בהם בסלון הבית.

אך אלה לא משחקים ענקיים יחידים שאנחנו מכירים. למעשה אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של משחקים אשר מטרתם היא לשחק בשטח חיצוני, בין אם מדובר בחצר, גינה או בפארקים ציבוריים. הרבה פעמים יש מטרה למשחקים שכאלה והיא, היכולת לגבש בין אנשים במסגרות שונות. כך למעשה משתמשים במשחקים ענקיים במסגרת ODT.

ODT אלו פעולות מחוץ לדלת, כפי שראשי התיבות של מונח זה מלמד, מדובר על משחקים אשר מתבצעים מחוץ לאזור הנוחות כאשר המטרה העיקרית שלהם היא ליצור מערכת כלים שיאפשר למשתתפים במשחק ללמוד כיצד לעבוד אחד עם השני, כיצד לשתף פעולה, כיצד להתגבש אחד עם השני. בצורה כזו, הרבה יותר קל ופשוט לעבוד ביחד בעתיד.

אנחנו יכולים למצוא משחקים ענקיים עם אביזרים שונים, החל מחבלים, כדורים, ספסלים, אפשר להשתמש באמצעים וכלים מהבית ועוד. למעשה, מי שהוא יצירתי הרי שהוא יכול להמציא שורה ארוכה של משחקים שונים, אשר לא בהכרח מוכרים לכולם, לא בהכרח מדובר במשחקים אשר אפשר לשחק אותם בבית או בכל מקום אחר. זה הייחוד של פעילויות ODT ושל משחקים ענקיים. ניתן להשתמש בהם בצורות שונות ובדרכים שמאפשרות לגבש בין כל חברי הקבוצה בצורה אידיאלית.

צריך לומר, המשחקים צריכים להתאים לכלל החברים במובנים שונים, החל מגיל, מצב גופני, רמת עניין ועוד. אין טעם לערוך משחקים שרק חלק מהמשתתפים ייהנו בעוד שאחרים לא, אין טעם לערוך משחקים שחלק מהקבוצה תמצא בהם עניין רב ואחרים כלל לא ימצאו בהם עניין.

נקודה חשובה נוספת לגבי משחקים ענקיים, מעצם טבעם, חשוב למצוא שטח מתאים, הוא צריך להיות גדול ורחב בשביל שיהיה ניתן לשחק אותם בצורה נוחה. לכן אין טעם לבצע את המשחקים בחצרות או גינות קטנות, מצד שני, אם בוחרים לשחק את המשחק, רצוי שהוא יתבצע באזור מתוחם ולא באזור פתוח מדי.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו