טיפים לקניית גיטרה

גיטרה היא כנראה כלי הנגינה המלהיב והפופולרי ביורת שיש אבל גם שם יש לדעת כיצד לקנות ואיזו גיטרה מתאימה לכל נגן בכל שלב. שימו לב לטיפים הבאים ובדקו מה מתאים לכם.

  • מותג וחברה – מותג וחברה חשובים לא בגלל הגאווה בהם והתדמית, אלא בגלל האופי שיש לכל אחד מכלי הנגינה שהם מייצרים והאיכות שלהם. גיטרה היא כלי נגינה רגיש מאוד, במיוחד כאשר היא אקוסטית או קלאסית, והעץ שממנה היא עשויה והדרך שבה הכינו אותה משפיעים רבות על תיבת התהודה שממנה בוקעים הצלילים. זו הסיבה שחובה לבחור גיטרה שאינה מעוותת ומסלפת, ובדרך כלל זו תהיה גיטרה של אמנים שיודעים להכין גיטרה כזאת שתנגן כמו שצריך. עם זאת, לא כל מותג מתאים לכם ולאוזן שלכם ולכן התאימו את המותג גם לטעם שלכם. לכל מותג יש היסטוריה ויש תגית של איכות ואמינות.
  • מחיר – מחירי גיטרה נעים מכמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים. ברור שתלמידים מתחילים ייקחו גיטרה זולה יותר, לפחות עד שידעו שהם באמת רוצים להתמיד בכך. ובכל מקרה למי שאינו יכול להרשות לעצמו באמת יכול לקנות גיטרה יד שנייה. גיטרה חשמלית תעלה הרבה יותר כסף והיא מיועדת בדרך כלל למי שכבר צבר ידע וניסיון בנגינה והוא רוצה לעבור לשלב הבא.
  • סוגי גיטרה – גיטרה מתחלקת לכמה סוגים, לגיטרה אקוסטית וגיטרה חשמלית, כאשר גם בקטגוריות האלה יש חלוקה נוספת לתת קטגוריות של גיטרות לפי סוג הנגינה והצלילים שהיא מפיקה. אם אתם מתכוונים ללמוד לנגן רק בגיטרה אקוסטית חפשו את הגיטרה שמתאימה לכם לשנים רבות כדי שלא תצטרכו להחליף אותה כאשר היא מתבלה. אתם תחליטו איזו גיטרה נוחה לכם.
  • התנסות – אם התחלתם ללמוד גיטרה, לפני קניית גיטרה מומלץ להתנסות בחנות על כמה סוגים כדי למצוא את האחת שלכם. זה חשוב בגלל התנוחה המיוחדת שבה מנגנים והתאמתה לגוף שלכם. זכרו גם שילדים ונערים גדלים ולכן הגיטרה צריכה להתאים לשנים. זה חשוב גם כדי שתתאהבו בצליל של הגיטרה ובמגע שלה, במיוחד של המיתרים והעץ. הגיטרה עצמה צריכה להיות נוחה לכם מבלי להתאמץ יותר מדי מעבר לנגינה עצמה.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו