מהם מחליפי חום

המונח מחליפי חום, הוא מונח מאוד מוכר בתעשיות רבות, שכן נעשה בו שימוש רבה לצרכים מגוונים. במהלך השנים אנחנו יכולים גם למצוא יותר ויותר דוגמאות למחליפי חום איכותיים שתפקידים לבצע את תהליך העבודה באופן מהיר ואיכותי. זו הסיבה שאנחנו יכולים לראות לא מעט תעשיות ומוסדות משתמשים במחליפי חום מסוגים שונים לצרכים שונים.

מה זה בעצם מחליף חום? המטרה של מתקן זה הוא להעביר חום מזרם אחד לזרם אחר. הוא עושה זאת לשם קירור, חימום או העברת אנרגיה. התהליך מתבצע באמצעות מפל טמפרטורות שנע בין הזרמים כשהם באים במגע, הן מגע ישר והן מופרד.

מחליף החום שמרביתנו מכירים ומשתמשים בו, הוא רדיאטור ברכב, הוא עוזר לחמם ולקרר את הרכב דרך המים החמים שנמצאים בתוך המערכת באמצעות המגע עם האוויר הנפלט מתוכה. מלבד מחליף חום כזה, הרי שאנחנו יכולים למצוא מחליפים נוספים, אלה נמצאים במעבדות, מפעלים, בתי זיקוק ובעוד שורה ארוכה של תעשיות שונות.

ישנם שלושה סוגים של מחליפי חום. הראשון, מחליפי חום סגורים, כאלה שאין בתוכם מגע בין הזרמים וכל אחד מהם זורם לבדו, מהזרם החם אל הקר. השני, אלה מחליפי חום פתוחים, כזה שיש ביניהם מגע ישיר בין הזרמים, הם מתערבבים אחד עם השנים וכך הם מעבירים את החום ביניהם. הסוג השלישי הם מחליפי חום מחדשים, מחליפי חום שמותקנת בהם יחידה לאגירת חום והעברתו בקצב מותאם מזרם לזרם.

ברמת העיקרון, אין העדפה מסוימת למחליף חום אחד על פני השני אלא על פי השאלה, איזה מחליף חום יכול להתאים יותר למערכת איתה עובדים. ישנה הנחה שמחליף סגור הוא יותר טוב מפתוח מאחר והוא שומר על אורך חיי מערכת ארוכים יותר, אך שוב זה תלוי בצרכי הלקוח.

חשוב לומר, לפני שבוחרים מחליף חום כזה או אחר, יש לבדוק היטב על פי איזה תקן עובדים, כלומר איזה תקן יש למערכת והאם הוא מותאם לצרכים שלנו. כמו כן יש לוודא מה הם תנאי השירות שאנחנו מקבלים עבור המערכת אותה אנחנו מבקשים לרכוש.

 

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו