הוצאת דרכון אמריקאי

לא חשוב אם מדובר על הוצאת דרכון אמריקאי ראשון, או לחילופין חידוש של דרכון שלא היה בתוקף מזה 10 שנים, בכל מקרה מדובר על תהליך דומה שניתן לבצע עצמאית, או באמצעות חברה מקצועית. התהליך מתחיל באמצעות מילוי טופס DS – 11, אשר ניתן למילוי בצורה מקוונת או לחילופין ניתן להדפיס אותו ולמלא בכתב יד. מדובר בטופס קצר יחסית, אשר כולל בעיקר את הפרטים האישיים של מבקש הבקשה. כמובן שכל השאלות מופיעות בשפה האנגלית, ויש צורך למלא אותו גם כן בשפה האנגלית. נקודה חשובה – אסור לחתום על הטופס, אלא לחכות עם מועד החתימה לעת הפגישה עם הקונסול. רק בפגישה מותר לחתום על הטופס, ולהעיד בפניו שכל מה שהצהרתם עליו נכון ומדויק. לאחר מילוי הטופס, יש לעבור לאתר שאחראי על קביעת התור לראיון. באתר הזה תצטרכו לבחור את המיקום של הריאיון – תל אביב או ירושלים ויש לרשום את שם המלווה שיצטרף אליכם לריאיון, במידת הצורך.

מה כולל התהליך של הוצאת דרכון אמריקאי?

קודם כל, כדאי להדגיש כי מדובר על ריאיון אשר מתקיים בשפה האנגלית, ולכן חשוב לדעת לפחות אנגלית בסיסית לצורכי הריאיון. מעבר לכך, יש צורך להגיע עם הטופס DS – 11 שמולא מראש, תמונת פספורט על רקע לבן, הוכחה לאזרחות ארה”ב (דרכון אמריקאי קודם, תעודת לידה וכדומה) וכמובן אגרת דרכון על סך 135 דולר למבוגר, או 105 דולר לילד. במידה ומדובר על מצב של חידוש דרכון שכבר אינו בתוקף, יש צורך למלא טופס DS – 82, שמעט שונה מהטופס הרגיל של DS  – 11. במקרה הזה, אין צורך להגיע לריאיון אישי, אלא מספיק לשלוח את הטופס חתום, בתוספת תמונת פספורט, הדרכון הקודם ואגרת דרכון. חשוב לצרף מעטפה מבוילת עם השם והכתובת של מגיש הבקשה, על מנת שהדרכון ישלח אליכם, ברגע שיהיה מוכן.

לסיכום, תהליך הוצאה של דרכון לאמריקה הינו תהליך שניתן לבצע בצורה עצמאית, או להיעזר בשירותיהן של חברות מקצועיות המתמחות בתחום. עבודה עם חברה מקצועית יכולה להקל על התהליך, לזרז אותו בצורה משמעותית ולחסוך לכם לא מעט כאבי ראש מיותרים.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו