עיצוב גינות אקולוגיות: הדור הבא של הגינות

בעבר כשהיינו בוחרים מעצב גינות, היינו חושבים אך ורק על המבנה והיופי שלה, אלמנטים אחרים כמעט ולא היו נלקחים בחשבון, בין היתר בגלל שלא היה נהוג לחשוב שיש עוד דברים שצריך לקחת בחשבון, מה עוד ששמנו הרבה יותר דגש על עיצוב, ופחות על אלמנטים אחרים.

עם השנים זה השתנה, בין היתר בגלל תפיסות כלכליות אך גם בגלל תפיסות אחרות שקשורות לחשיבה כללית על גינון, איכות הסביבה, תפיסות שמתייחסות למרחב ולאופן בו אנחנו תופסים את מקומנו ותפקידנו בכדור הארץ. לכן היום אנחנו יכולים לראות את הדור הבא של הגינות, הכוונה לעיצוב גינות אקולוגיות.

הרעיון של עיצוב גינות אקולוגיות הוא מאוד פשוט, אנחנו מתייחסים לאופן בו הגינה ממוקמת ומותאמת לשטח בו אנחנו מקימים אותה, לסוג האדמה, לגידולים אותם אנחנו רוצים לגדל, ועוד. אנחנו מתייחסים למכלול של דברים, משתנים, אשר משפיעים על העיצוב של הגינה מזוויות שונות.

צריך לקחת בחשבון שעיצוב גינות אקולוגיות יש לו מטרה רחבה, לא רק בהקשר של עיצוב אלא מעבר לכך. אנחנו מתייחסים גם לעניין הכלכלי, כלומר העיצוב של הגינה והתחזוקה שלה אמורים להיות הרבה יותר זולים, ומעבר לכך, כל התהליך אמור להיות הרבה ידידותי לסביבה. בין אם זה אומר, פחות בזבוז מים, שימוש במשאבים טבעיים, פחות שימוש בחומרים כימיים, גידול צמחים שיכולים לעזור לנו בבישול ובדברים אחרים ועוד.

בשביל לעצב גינה באופן אקולוגי, אנחנו צריכים, מן הסתם, להיעזר בגורם מקצועי שמתמחה בכך. לא כל אחד יכול להתאים לעיצוב גינות באופן כזה. אנחנו צריכים למצוא גורם מקצועי שיכול לעזור לנו, בין אם זה בשלב הראשון, כלומר בשלב הבנייה ואם זה בשלבים מתקדמים יותר, שלב הטיפול והתחזוקה.

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מעצבים וגורמים מקצועיים אשר מתמחים בעיצוב, פיתוח ותחזוקה של גינה אקולוגית. החוכמה מצידנו היא למצוא גורם שאנחנו גם נראה איתו עין בעין את העניין, כלומר גורם מקצועי שיציג לנו תוכניות איכותיות לפיתוח גינה מסוג זה, וכמובן שנמצא גורם מקצועי אשר מסוגל לספק לנו את הגינה היפה והטובה ביותר.

מן הסתם, אנחנו נחפש גורם מקצועי שמתמחה מאוד בכל הצד האקולוגי. זה לא מספיק שהוא ידע רק לעצב את הגינה, אלא הוא צריך לספק לנו כלים וידע כיצד לשמור על החיבור ועל כל הפרמטרים שקשורים לעניין זה, על מנת שהגינה תענה לצרכים שלנו.

לפני סיום חשוב לציין, אנחנו אומנם מתייחסים לעניין האקולוגי, אך זה רק חלק אחד מהתהליך, זה לא אמור לבוא על חשבון עיצוב הגינה או המבנה שלה. הכל ביחד צריך להשתלב, כך שאנחנו נהנה מגינה אקולוגית, יפה ומרשימה אשר תשרת אותנו זמן רב כפי שאנחנו תמיד חלמנו על הגינה שלנו.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו