יום גיבוש לילדים – מדוע הם צריכים את זה?

תהליכי גיבוש בכל מסגרת שהיא, הם מאוד חשובים. מספיק להסתכל על מקום עבודה או גדוד צבאי בשביל לראות שנמצאים בו אנשים שמגיעים ממקומות שונים, לכל אחד יש עבר אחר, לפעמים מדובר על אנשים שמגיעים מתרבות אחרת, אם לא ידעו לגבש אותם ביחד לכדי קבוצה, יש סיכוי שהם לא יוכלו לעבוד אחד עם השני, והתוצאות עלולות להיות הרסניות.

כשאנחנו מסתכלים על תהליכי גיבוש, כפי שהם אמורים להתנהל, ברור מאליו שכל אחד אשר מגיע לתהליכים שכאלה, צריך להיות פתוח ומוכן לכך. הרי אם באים לתהליך של גיבוש מבלי שום רצון להתחבר לאנשים אחרים, לא משנה כמה התהליך יהיה מוצלח, זה לא יקרה.

לכן חשוב לעבוד על תהליכי גיבוש כבר מגיל צעיר, כאן טמונה המשמעות הגדולה של תהליכי גיבוש לילדים. ישנה סברה, שיש בה משהו מן האמת, שאם אנחנו לוקחים ילדים ומושיבים אותם ביחד עם משחק מסוים, הם כבר ידעו להסתדר והם ישחקו ביחד. זה נכון, אך לא תמיד ולא בכל גיל ובכל מצב. יש לא מעט מקרים בהם מדובר על קבוצה של ילדים, אז חלק מהם יעדיפו לשחק רק עם חלק מהילדים, אחרים יעדיפו לשחק לבד, יהיו כאלה שלא היה להם תהליך חיברות נכון ולכן הם לא ידעו להתחבר לילדים אחרים וזה ישפיע על כל הקבוצה.

מידע נוסף בעניין זה תוכלו למצוא בקישור כאן.

לכן יש משמעות גדולה לתהליכי גיבוש לילדים. התהליכים האלה צריכים להתנהל בצורה מסודרת, מקצועית ומתאימה לגיל שלהם. התהליך הזה צריך להתנהל מגיל צעיר, הן על מנת שהילדים יתגבשו לכדי קבוצה, אך גם בשביל שכל אחד מהילדים ילמד לעבוד בצוות, ילמד לעבוד בקבוצה. התהליכים שהוא ילמד בגיל צעיר מאוד, יכולים לעזור לו בעתיד כשהוא יגיע לקבוצות הרבה יותר משמעותיות.

מי שמעוניין בתהליכי גיבוש לילדים צריך כמובן להיות מאוד סבלני, צריך להיות פתוח לתהליך ולשינויים שעלולים להיות בו, וכן הוא צריך לדעת את התהליך לצרכים של הילדים. בין אם זה באמצעות משחקים או באמצעים אחרים. רק כך התהליך יצליח בסופו של דבר, וישיג את התוצאות הרלוונטיות.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו