איזו תשתית נדרשת להקמת מטבח חוץ

אחד הטרנדים הבולטים ביותר בתכנון ועיצוב בתים פרטיים הוא הקמת מטבח חוץ. אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים אשר מבקשים להקים, לא רק מטבח בתוך המבנה, אלא גם מחוצה לו. הכוונה היא להקים מטבח שישרת אותם כשהם ירצו לארח חברים ובני משפחה, בין אם זה לארוחה ובין אם זה לאירוע אחר.

הרעיון של מטבח חוץ מקורו במטבחים אשר נמצאים בגני אירועים וכן בעובדה שבמרבית הבתים הפרטיים נהוג להתקין מנגל או כל מתקן אחר להכנת בשר, אז אין שום סיבה, אם יש שטח פנוי וקיימת אפשרות כלכלית, להתקין גם מטבח חוץ. המטבח כולל שיש, כיור, ארונות ולעיתים קרובות גם מוצרי חשמל שונים.

באופן טבעי, בשביל להקים מטבח חוץ צריך להקין תשתית מתאימה, תשתית שתאפשר לעבוד עם מטבח שכזה. זה לא שונה מהותית מתשתית של מטבח רגיל, עם הבדלים קטנים בצרכים והבדלים טבעיים שנובעים מאופי המטבח.

למשל, יש צורך להקים תשתית מים זאת על מנת שיהיה ניתן להשתמש בכיור, כמו כן יש צורך להקים תשתית גז טובה על מנת שיהיה ניתן לבשל בכיריים, למרות שאם רוצים אפשר להתקין כיריים מחשמל. כמו כן, יש להקים תשתית חשמל, כזו שתאפשר לנו להשתמש במכשירים השונים ולהפעיל את המטבח.

מעבר לכל זה, אנחנו צריכים לייצר תשתית אשר תאפשר את הקמת המטבח בשטח. זה לא פשוט, מאחר וצריך לבצע חלוקה נכונה שלו, צריך לדעת איפה להציב כל דבר, כיצד לעשות את זה מבלי לפגוע באפשרות להשתמש במטבח מחד ומאידך אפשרות ליהנות במטבח באופן אופטימאלי.

כשחושבים על זה, חלק מהתשתיות כבר מותקנות במקום לצורך השימוש בגן עצמו. נניח תשתית מים קיימת בשביל מערכות ההשקיה. מה שצריך לעשות זה לייצר מערכת שמותאמת גם למטבח, כנ”ל לגבי תשתית חשמל וכן תשתיות אחרות.

מן הסתם, את כל התשתיות יש להקים בשלב הקמת הגינה ועוד לפני השלב בו מתקינים את המטבח במקום, כך אפשר יהיה להשתמש בו בצורה נכונה ואפקטיבית ולא יהיה צורך להרוס שום דבר בהמשך, בשביל לבנות אותו.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו