כיצד מתמודדים עם תביעת הטרדה טלפונית

אחת התלונות השכיחות ביותר כיום היא הטרדה טלפונית, כאשר הטרדה כזאת יכולה להיות הטרדה מינית בטלפון, איומים כמו גם הטרדה מאיימת.

כיום בני זוג, אנשים פרודים או גרושים, חברות שונות המשווקות מוצרים בטלפון, בני נוער ואף גורמים עבריינים  – יכולים להיות כאלה שנחקרים בגין עבירת הטרדה טלפונית, כאשר במקרים שונים מוגשות גם תביעות לבית המשפט בגין הטרדות מסוג זה.

אבל כיצד מתמודדים עם אישומים כאלה או תביעות?

לפני הכל חשוב לדעת כי הטרדה טלפונית יכולה להיות כזאת שיש בה מסרים פוגעניים, צלצולים וניתוקים שמטרידים אדם בקביעות, הטרדות פרסומיות שנשלחות פעמים רבות ללא הסכמה של האדם, כמו גם איומים טלפונים או כאלה שנלחים על ידי מסורנים.

עם זאת חשוב לדעת כי הטרדה טלפונית היא עניין שנתון לפרשנות, כאשר הטרדה יכולה להסב נזק למוטרד החל מפגיעה אישית, פחד, עלבון, יצירת חרדות בקרב האדם המוטרד, ועוד, לכן בתביעה מסוג זה חשוב להבהיר אם בכלל בוצעה הטרדה או שליחת מסרון ושיחות תמימות שפורשו שלא כהלכה.

בנוסף חשוב לדעת כי המקרים מסוג זה, שם בית המשפט את הדגש גם על התנהגותו של המוטרד שהגיש את התביעה, כמו למשל בעקבות הטרדה בין בני זוג כאשר האדם שכביכול טוען שהטרידו אותו: גם הוא פעל לא פחות כדי להטריד.

מהו העונש על הטרדה טלפונית?

משום שבשנים האחרונות הטלפונים הם חלק בלי נפרד מחיינו – בית המשפט מחמיר כיום יותר עם עבירות כאלה שהוכחו כנכונות ועבירה כזאת יכולה לגרור עונש מאסר של עד 3 שנים.

אבל כיצד בודקים הטרדה טלפונית?

במקרים של הטרדה מסוג זה בוחן בית המשפט שלל נושאים הקשורים לעבירה כמו כמות ההטרדות הטלפוניות, תוכן השיחות או ההודעות, מצבו הנפשי של המתלונן בעקבות ההטרדות, התנהגות האדם המואשם לאחר חקירה,  כמו גם היחסים בין השניים.

רבים המקרים בהם הצליחו עורכי דין העוסקים בפלילים להוכיח כי האדם שהתלונן, כמו גם זה שהגיש את התביעה אינו פחות אשם בעבירות כאלה כלפי האדם שהוא מתלונן נגדו, ולכן חשוב אם הוגשה נגדכם תביעה על הטרדה טלפונית – חשוב לבחור עורך דין טוב להגנה בעת האשמה כזאת.

 

 

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו