נמלת האש הקטנה

כל מי שבקיא בעולם של הנמלים, יודע שקיימים מאות אם לא אלפי זנים של נמלים מסוגים שונים. כל מי שבקיא בעולם ההדברה, יודע שיש לא מעט זנים אשר יכולים להיות מאוד לא נעימים לבני אדם, בין אם מדובר בזנים שיכולים לעקוץ ולגרום לאי נעימות בלבד ובין אם מדובר בזנים שעלולים לסכן אותנו ממש מבחינה בריאותית.

אחד הזנים המוכרים לנו, ונחשבים למין פולש ובעייתי, זו נמלת האש הקטנה. מדובר על נמלה קטנה, בעלת צבע אדום-כתום, בגודל של 1-1.5 מ”מ, המלכות של נמלים מסוג זה גדולות בחצי סנטימטר מהפועלות והן כהות יותר. בכל קן אנחנו נמצא מלכות עם פועלות בכמויות שונות.

כאמור, נמלת האש הקטנה נחשבת לזן מאוד אלים, אומנם הוא לא מסכן את חיינו אך כן יכול לעקוץ, להשאיר סימנים על הגוף ובמקרים מסוימים זה יכול להתבטא בבעיה הרבה יותר חריפה. עכשיו צריך לומר, יש דרכים להתמודד עם נמלת האש הקטנה ולכן אין צורך להיכנס לפאניקה, גם אם אנחנו שומעים על כך שיש גידול במספר הנמלים באזור מסוים או על גילוי מוקדים בהם הופיעו הנמלים וחשש שהן יגיעו גם לאזורים אחרים, כפי שקורה לא פעם.

נמלות האש הקטנות, נמצאות בדרך כלל בגינות, חצרות, מדשאות, בריכות וכן על עצים. באופן טבעי, אנחנו יכולים למצוא אותן גם במבנים פרטיים וגם במבנים ציבוריים שונים. צריך לשים לב, אם הנמלה מופיעה בשטח חיצוני, ייתכן והיא תיכנס גם אל תוך המבנה, בפרט אם מדובר במבני קרקע. לכן חשוב מאוד, אם מגלים סימנים לכך שיש נמלות אש קטנות, להזמין מדביר שידע כיצד להתמודד איתן בצורה אפקטיבית, הוא ידביר את הקן, וברגע שהמלכה תודבר, אז כל הקן ייהרס.

לסיכום, מדובר אומנם בנמלה שיכולה להיות מטרד אמיתי במובנים שונים, אך אין לנו מה לחשוש, אנחנו יכולים להתמודד איתה בצורה טובה ואפקטיבית בלי שום בעיה. כל מה שאנחנו צריכים לעשות, זה לעבוד עם האנשים הנכונים שמתמחים בכך, לעשות את זה בזמן, ולהקפיד שהבעיה לא תחזור על עצמה שוב ושוב.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו