מהו טיפול C.A.T של טלי אנגור

תופעת האוטיזם מחייבת טיפולים שנועדו לשפר את מצבו של המטופל ולהעניק לו כלים להתמודד עם המציאות בסביבתו. אוטיסטים, בדרגות שונות, מאופיינים בהפרעות תקשורת חמורות, חוסר בקשר עין, התנהגות כפייתית, הערכה עצמית נמוכה ותופעות שליליות נוספות. על הרצף האוטיסטי אפשר למצוא דרגות חומרה שונות, ולכן הטיפול צריך להיות פרטני ולענות על הצרכים הספציפיים של המטופל, אשר יעבור שורת בדיקות מקיפות במטרה לאבחן את מצבו. טיפול באוטיסטים אינו מיועד לחסל את התופעה לא לשפר את מצבם ולתת להם כלים נוספים להתמודד עם המציאות שסביבם, לשפר את התקשורת והביטחן העצמי ולהפחית תופעות שליליות כמו התנהגות כפייתית.

טיפול C.A.T של טלי אנגור הוא שיטה אשר נועדה לשפר את מצבם של המטופלים, להעלות את רמות הקשב והריכוז, להפחית התקפי זעם ואובססיות ולסייע בקריאת מצבים חברתיים וביחס לשונה ממני, כלומר שיפר התקשורת הבין אישית. הטיפול הוכיח אפקטיביות על מאות מטופלים וסייע לשפר את איכות חייהם וחיי בני משפחותיהם, עליהם מוטלת המשימה להכיל מטופל אוטיסט בסביבתם הקרובה. בהקשר זה מדובר על שיפור ביכולת הוורבאלית, המנטלית והקוגנטיבית. השיטה בנויה על שינויים בהרגלי האכילה של המטופלים תוספי תזונה וזיהוי תהליכים מטבוליים לקויים תוך שימוש באמצעים ביוכימיים.

טיפול C.A.T של טלי אנגור שם דגש על השפעת הסיבה על הגנים של המטופל ועל שינויים באורח חיים ותזונה כדי להימנע ככל האפשר מהתפרצויות של תופעות שליליות המעיקות על המטופל ועל סביבתו. הגישה שלה גורסת כי אי אפשר לחסל את התסמינים של המטופל אבל אפשר בהחלט לצמצם את התדירות של התפרצויותיהם ואת המועקה של המטופל ובני משפחתו. לשם כך נדרש בירור מקיף של מצבו הרפואי של המטופל ורק לאחר הכנת דו”ח מפורט אפשר לגשת לעבודה ולהכין לו דו”ח מלא עם סקירת ההפרעות, בעיות ההתנהגות והפרעות הקשב, וזאת על מנת ליצור פרוטוקול של הוראות כיצד לשנות את הרגלי האכילה וכיצד לבצע זאת בדרכים שאינן סותרות זו את זו (כלומר שמרכיב אחד אינו מופע בשני). השיטה בנויה על מעקב אחרי התוצאות ופגישה מסכמת.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו