מהו טיפול C.A.T של טלי אנגור

תופעת האוטיזם מחייבת טיפולים שנועדו לשפר את מצבו של המטופל ולהעניק לו כלים להתמודד עם המציאות בסביבתו. אוטיסטים, בדרגות שונות, מאופיינים בהפרעות תקשורת חמורות, חוסר בקשר עין, התנהגות כפייתית, הערכה עצמית נמוכה ותופעות שליליות נוספות. על הרצף האוטיסטי אפשר למצוא דרגות חומרה שונות, ולכן הטיפול צריך להיות פרטני ולענות על הצרכים הספציפיים של המטופל, אשר יעבור שורת בדיקות מקיפות במטרה לאבחן את מצבו. טיפול באוטיסטים אינו מיועד להוצאה מהרצף אלא לנסות שפר את מצבם ולתת להם כלים נוספים להתמודד עם המציאות שסביבם, לשפר את התקשורת והביטחון העצמי ולהפחית תופעות שליליות כמו התנהגות כפייתית.

טיפול C.A.T של טלי אנגור הוא שיטה מתחום הרפואה המשלימה שנועדה לסייע לשפר את מצבם של המטופלים, להעלות את רמות הקשב והריכוז, להפחית התקפי זעם ואובססיות ולסייע בקריאת מצבים חברתיים, כלומר שיפור התקשורת הבין אישית. טיפול זה כמו טיפולים אחרים מתחום הרפואה המשלימה נחשבים חסרי ביסוס מדעי. אולם הטיפול הצליח לסייע לילדים רבים בשיפור איכות חייהם וחיי בני משפחותיהם. בהקשר זה מדובר על שיפור ביכולת הוורבאלית, המנטלית והקוגנטיבית. השיטה בנויה על נטילת תוספי תזונה וזיהוי תהליכים מטבוליים לקויים תוך שימוש בבדיקות מעבדה מתקדמות.

טיפול C.A.T של טלי אנגור שם דגש על השפעת הסביבה על הגנים של המטופל ועל שינויים באורח חיים ותזונה כדי להימנע ככל האפשר מהחמרה של תסמינים או התנהגויות שליליות המקשות על תפקוד המטופל ועל סביבתו. שיטת הטיפול גורסת כי אי אפשר למנוע את הלקות או את התסמינים של המטופל אבל אפשר בהחלט לסייע להפחית אותם ואת התדירות של ההתפרצויות ואת המועקה של המטופל ובני משפחתו. לשם כך נדרש בירור מקיף של מצבו של המטופל ורק לאחר הכנת דו”ח מפורט אפשר להכין תוכנית מפורטת של פרוטוקול הוראות כיצד יש ליטול תוספי תזונה. השיטה בנויה על מעקב אחרי התוצאות ופגישה מסכמת.

 

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו