מתי מזהים כי מדובר בעיה? הרטבת לילה – ד”ר קובי שגיא עם ד”ר טל שגיא עונים

הרטבת לילה היא בעיה לא פשוטה הן מבחינה טכנית והן מבחינה נפשית. הילד המרטיב יחוש מבוכה רבה, חוסר ביטחון ותחושה כי משהו אינו תקין אצלו. מנגד ישנם הקשיים הטכניים המאלצים את הילד להתקלח בבוקר ולהחליף את כלי המיטה כאשר השאר מוטל על ההורים, כיבוס כל הבגדים הרטובים וכלי המיטה. מתי נוכל לדעת אם מדובר במצב תקין ונורמלי ובהתפתחות תקינה של הילד שאמור לגדול עוד מעט ומתי יהיה עלינו להבין כי מדובר בבעיה שדורשת התערבות של גורמי מקצוע בעניין? יצאנו לבדוק עם ד”ר קובי שגיא.

הרטבת לילה היא בעיה שרבים באוכלוסייה סובלים ממנה. ילדים רבים שמצליחים להיגמל מהרטבת יום, לא מצליחים משום מה לקנות את ההרגלים גם לשנת הלילה. אז יש כאלה שירגיעו את ההורים הלחוצים ואת הילד המסכן בכך שמדובר בתופעה טבעית ומוכרת והיא אמורה לחלוף עם הזמן. אך ישנם מקרים אשר בהם כן מדובר בבעיה של ממש או אז יש לסייע ולהתערב בצורה יותר מקצועית.

מתי מזהים כי מדובר בבעיה?

כאשר ההרטבה ממשיכה וממשיכה גם לאחר גיל 12 והילד כלל לא מראה סימני גמילה, הוא לא מושפע מהטיפולים התרופתיים ואין כל תזוזה או שינוי, ייתכן והילד סובל מבעיה אורגנית כלשהי. חשוב לבדוק אותו ואת כל מערכות גופו על מנת לשלול בעיות שונות אשר ההרטבה היא רק סימפטום שלהם.

חשוב לציין כי עד לגיל 18 נגמלים רוב רובם של המרטיבים עד שבגיל 18 נשאר אחוז אחד בודד שעדיין ממשיך להרטיב.

השיטה של ד”ר שגיא

ד”ר טל שגיא מצא שיטה ייחודית המסייעת לילדים רבים להיגמל מהבעיה המטרידה והמביכה, הכירו את THERAPEE. מדובר בשיטה המשלבת ציוד מתקדם הכולל פעמונית מיוחדת וכן ישנה התוכנה הייחודית הפועלת מהבחינה ההתנהגותית. מדובר בשיטה שהוכחה כיעילה במיוחד כאשר תוך חודשים ספורים הצליחו המטופלים הרבים להגיע לגמילה מלאה מהרטבה.

אז יש הורים שמחכים ולא ממהרים לטפל בבעיה מתוך מחשבה שזה יעבור עם הגיל. נכון שברוב המקרים זה אכן כך. אך בכל זאת, אם יש דרכים לקצר את ההליכים ולחסוך עוגמת נפש אז למה לא?

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו