לק ג’ל מסרטן

 

טיפוח הציפורניים הוא בין הדברים האהובים ביותר על נשים רבות. מכיוון שהידיים הן בין איברי הגוף החשופים ביותר במהלך יום, חשוב לנו לטפח אותן כמה שרק אפשר וזאת באמצעות מריחה של לקים צבעוניים ויפים שמשדרגים לנו את המראה החיצוני של הידיים.

בשנים האחרונות נכנס לתחום טיפולי המניקור טרנד שכבש את כולן – לק ג’ל לציפורניים. מדובר בלק על בסיס ג’ל, שמבטיח לק עמיד ואיכותי לאורך זמן רב ללא חשש מקילופים, סדקים וביקורים תכופים אצל הקוסמטיקאית הקבועה שלנו. נשמע מושלם נכון? מחקרי בריאות שונים שהחלו לצוץ בעקבות הטרנד קצת הורידו את ההתלהבות של כולן, מכיוון שהם גילו כי אותם טיפולים עלולים להגביר את הסיכון לסרטן.

לק ג’ל מסרטן – עובדה או שמועה?

המידע על סיכוני לק הג’ל הפחיד נשים רבות שחשבו כי מצאו את טיפוח הציפורניים האידיאלי בשבילן. כמו כל דבר שצץ ברשת בשנים האחרונות, נשים רבות משוכנעות כי מדובר בסך הכל בשמועה, לעומת נשים אחרות שבטוחות שזוהי דווקא עובדה מוכחת.

התשובה לכך היא שאכן קיים סיכון, אך לא מדובר על לק הג’ל אלא על מנורת הייבוש בה משתמשים במהלך הטיפול והמריחה של לק הג’ל. מכיוון שמדובר בלק על בסיס ג’ל, יש צורך לייבש אותו באופן הטוב ביותר באמצעות מנורת UV שמיועדת לייבש באופן מלא את לק הג’ל על גבי הציפורן.

אותה מנורת UV פולטת קרני על-סגול העלולות להגביר את הסיכון לסרטן, ובמיוחד לסרטן העור. מכיוון שכרגע אין דרך אחרת לייבש את לק הג’ל על גבי הציפורניים, אותם מחקרי בריאות השליכו את טיפולי לק הג’ל כמסוכנים.

כל הדרכים לשמירה על בריאות הציפורניים

לפני שאת ממהרת להילחץ ולבטל את התור לקוסמטיקאית שלך, דעי כי ישנם דרכים שונות שיוכלו לצמצם עבורך את החשיפה לקרינה המסוכנת מהמנורה, וכך לשמור על בריאות הידיים והציפורניים באופן אחראי:

הקפידי על סטריליות וניקיון בזמן הטיפול

דבר זה נכון בעצם לכל פעולה רפואית אסתטית שאת מבצעת במכון או אצל הקוסמטיקאית. ישנן מחלות זיהומיות רבות שיכולות לעבור רק באמצעות מגע הכי קטן, לכן הקפידי על טיפולי ציפורניים במקום איכותי ומקצועי המקפיד על ניקיון וסטריליות.

וודאי שהקוסמטיקאית משתמשת תמיד בכלים שעברו חיטוי יסודי, והיא משתמשת תמיד בכפפות חד פעמיות סטריליות. בנוגע לטיפולי הציפורניים, העדיפי שהיא לא תבצע חיתוך של העור המכסה את בסיס הציפורן, מכיוון שפעולה כזו יכולה לחשוף אותך לדלקות וזיהומים שונים בעור.

במקום זאת, בקשי ממנה לבצע פעולת דחיפה של העור העודף שצמח על בסיס הציפורן, כך שלא יהיה צורך בחיתוך של העור.

הגני על הציפורניים והידיים מפני קרינה

כאמור, מנורת הייבוש של לק הג’ל פולטת קרני UV שעלולים להיות מסוכנים לעורך. לכן, הגני מראש על עור ידייך וגם הציפורניים עם מריחה של מקדם הגנה גבוה. לפני הביקור אצל הקוסמטיקאית הקפידי למרוח ולהספיג היטב את הקרם על גבי כל הידיים כולל אזור הציפורניים, כך שהחשיפה לקרני הUV בזמן הייבוש של הלק תהיה מינימלית ביותר.

אפשרות נוספת היא פשוט ללבוש ככפות חד פעמיות על הידיים במהלך הטיפול והייבוש של לק הג’ל, כך שרק הציפורניים שלך יבצבצו מתוך הכפפות באמצעות גזירה של הכפפות במקום המתאים. כך תוכלי להגן על חשיפת עור הידיים כמה שניתן מול קרני ה-UV.

הסרת הלק באופן מקצועי

מכיוון שלק ג’ל הוא לק עמיד הרבה יותר לעומת לק רגיל, אופן ההסרה שלו אינה מתבצעת באמצעות ניקוי עם אצטון רגיל. אם לאחר מספר שבועות לק הג’ל מתחיל להתקלף או להיסדק, קבעי תור לקוסמטיקאית שתסיר אותו בצורה מקצועית, ואל תנסי להסיר אותו בעצמך באמצעות מכשירים שונים או גירוד של הציפורן מכיוון שפעולות אלו עלולות לפצוע לך את הציפורניים.

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו