היתרונות בשימוש של שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס נחשב לאחד השמנים המומלצים ביותר של החורף. כל מי שנוטה להצטנן בקלות או לחילופין, מעדיף לחזק את מערכת החיסון שלו כדי למנוע את מחלת השפעת, חייב להכיר את היתרונות בשימוש של שמן אקליפטוס. השמן מופק כמובן מעלי עץ האקליפטוס, צבע השמן נע בין שקוף לבין צהבהב, בהתאם לסוג העץ ולצורת ההפקה של השמן. השמן נחשב בעל איכות מקררת וממריצה, הוא מתאים מאוד לצורך טיהור האוויר והרגעת הגוף והנפש. השמן מעולה למלחמה בווירוסים או בחיידקים, הוא נחשב גם לנוגד עוויתות ולשמן בעל תכונות משתנות. ניתן לשלב את שמן האקליפטוס עם שמנים אחרים של אור המדבר, על מנת לחזק תכונות מסוימות שלו. למשל, שילוב של שמן אקליפטוס עם לבנדר, מהווה את הפתרון המושלם לצורך מניעת הידבקות במחלות חורף שונות.

מה כדאי לדעת לגבי השימוש בשמן אקליפטוס?

כאמור, ניתן למצוא לא מעט יתרונות בשימוש של שמן אקליפטוס, היות והוא יכול לשמש למגוון רחב של שימושים שונים. במקום לרוץ לרופא או לבית המרקחת לצורך קנייה של תרופה או משחה כלשהי, ניתן לטפל בבעיה בעזרת שמן אקליפטוס טבעי ונטול תופעות לוואי. למשל, מי שסובל מאקזמה או מפטרת הציפורניים, ישמח לגלות כי מריחת המקום בשמן אקליפטוס איכותי, יכולה לפתור עבורו את כל הבעיות. כמו כן, ניתן להשתמש בשמן על מנת לטפל בקנדידה, לחזק את מערכת החיסון ולהקל על ברונכיט או שיעול מציק ומעיק. מומלץ להשתמש בשמן האקליפטוס על מנת להקל על שרירים תפוסים, לטפל בו בכוויות או פצעים מזוהמים ואפילו למרוח אותו על פצעי אקנה, על מנת לזרז את זמן ההחלמה שלהם. ניתן להשתמש בשמן על מנת למנוע הידבקות בכינים או למרוח על הגוף כדי להרחיק יתושים וחרקים שונים. ניתן למרוח מספר טיפות של השמן על פצע הרפס, כדי להעלים אותו מהר יותר. כמו כן, בימי הקיץ החמים, מומלץ להשתמש בשמן אקליפטוס על מנת לאזן עור שמן, שיער שמן או לצורך טיפול בכוויות שמש.

לסיכום, ניתן למצוא לא מעט יתרונו בשימוש של שמן אקליפטוס, החל מחיזוק מערכת החיסון ועד להרגעת הנפש ולטיפול במצבי רוח מתחלפים.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: חמאת שיאה

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו