איך מתגלחים: מדריך למתבגרת

כשנערות מגיעות לגיל שבו הן מתחילות להסיר שיערות, הן תוהות לגבי האפשרויות העומדות בפניהן. אם גם את תוהה כיצד ניתן להסיר שיער ולגלח את הרגליים באופן נכון – הכתבה הבאה תסייע לך להבין אילו אפשרויות עומדות בפנייך.

מכשירי גילוח

אין ספק שמכשירי הגילוח השונים הם אמצעי הגילוי הפופולארי בקרב נערות ונשים. השימוש הוא פשוט יחסית, וניתן לגלח מידי כמה ימים ולקבל תוצאות מהירות. עם זאת, מאחר ומדובר בגילוח של השיער המצוי מעל העור, הצמיחה מתחדשת וכבר אחרי יומיים השיער גדל ונוכח. תוכלי להסתכל בסקירה הזאת, על מנת להרחיב את הידע ולדעת איזה מכשיר יהיה אידיאלי עבורך.

אבל איך מגלחים באופן נכון?

כדי לגלח את הרגליים באופן נכון ובריא, חשוב תחילה להרטיב את העור ולסבן אותו בסבון איכותי, ולו כדי לרכך אותו. לאחר מכן ניתן לבצע את פעולת הגילוח, תוך שמירה על מרווחים אחידים. כדאי לגלח מלמטה למעלה, באופן איטי ואחיד כדי לא להיפצע. לאחר שתסיימי לגלח את השיער, חשוב למרוח קרם לחות איכותי ונעים שיעניק לעורך לחות.

חוזרים על הפעולה לפי הצורך או לחלופין כל כמה ימים. בימי הקיץ הגילוח יהיה תכוף יותר, בשל העובדה שלובשים בגדים קצרים. אם תרצי לדחות את יום הגילוח (כלומר, לגלח כשבוע לאחר הגילוח האחרון), תוכלי ללבוש מכנסיים ארוכים או גרביונים שיטשטשו את הצמיחה.

מהן האופציות הנוספות להסרת שיער?

מלבד מכונות הגילוח והסכינים הייעודיים, ניתן להסיר שיער בעוד מגוון רחב של דרכים. ישנה אפשרות להסרת שיער לצמיתות באמצעות לייזר, אך שיטה זו אינה מומלצת לנערות בגילאים הללו, משום שהגוף עדיין מתפתח והצמיחה נמשכת. אם תרצי להירשם לטיפולי לייזר, מוטב להמתין לגיל 18.

אופציה נוספת היא הסרת שיער בשעווה, ולמרות שהיא פחות אהודה בשל הכאב הכרוך בה, היא בהחלט מאוד אפקטיבית, והתוצאה נשמרת למשך שבועיים לפחות. ניתן להסיר שיער באמצעות שעווה בבית, ואף ניתן להגיע לקוסמטיקאית מקצועית שתסייע לך.

 

הסרת שיער בקרב נערות זה בהחלט דבר נפוץ, כשכיום יש כמה וכמה אפשרויות שונות ומגוונות. בחרי את האפשרות האידיאלית ביותר בעבורך. בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו