עמדת שזירת פרחים

העולם היה מקום פחות יפה בלי פרחים. הצבעים, המראה והניחוח של הפרחים מעלים אהבה ואושר בחיים. על פי האסתטיקה שלה, הן עדיין המתנות הטובות ביותר לכל מיני אירועים מיוחדים. שזירת פרחים הוא סדר אמנותי של איסוף פרחים יחד ועל עניין זה נדבר היום.

עמדת שזירת פרחים

עמדת שזירת פרחים נועדה כדי לאגד מגוון פרחים לפי צבע או באופן אקראי ומתאים, ולסדר אותם בצורה יפה ומושכת. עסק למכירת פרחים כמו אתר פרחי דפנה ירצה לעשות את שזירת הפרחים שלו על הצד הטוב ביותר.

מלבד מקרים מיוחדים, אפשר גם להביא סידורי פרחים אלה בסלון, לשולחן במשרד, או על שולחן העבודה בכול יום רגיל. פרחים גם מגדירים את מצב הרוח ועוזרים להביא יותר מיקוד וריכוז לעבודה. הצבעים והנראות הנהדרת של הצבעים עושים טוב על הלב ומרימים לנו את  מצב הרוח.

עובדות מעניינות על סידור פרחים:

ישנם שבעה עקרונות עיקריים של עיצוב פרחוני: פרופורציה, קנה מידה, הרמוניה, קצב, איזון, אחדות ודגש. כאשר כללי סידור פרחים בסיסיים אלה מובנים ומשתמשים בהם נכון, ניתן ליצור סידורי פרחים מדהימים.

איך התחלתי לאהוב פרחים

כשהתחלתי את הקריירה הפרחונית שלי לפני יותר מ- 10 שנים, עברתי מבית ספר יסודי להיות מורה לאמנות חזותית לעיצוב פרחים. רציתי להיות פרחונית. למרות שהייתי מורה רשומה ועובדת, ראיתי את האמנות המדהימה הזו מקרוב, היא הציתה אצלי תשוקה וידעתי שכל הדברים הפרחוניים הם המקום בו העתיד שלי יהיה.

מכיוון שהיה לי רקע אמנותי, יכולתי פשוט להתחיל לעבוד בחנות פרחים ולצבור את הניסיון בעבודה (מה שעשיתי), אבל הלכתי גם לקורס כדי ללמוד את עקרונות העיצוב הפרחוני. יש הטוענים כי הם אינם רלוונטיים יותר בעולם החתונות של ימינו, שם הטריקות של פוזות בגן ואלמנטים שנאספו באופן אקראי תופסים יותר.

אבל אני עדיין רואה בעקרונות בסיסיים אלה את הליבה לעיצוב פרחוני נהדר. הם ממלאים חלק חיוני בהפיכת עיצוב פרחוני לנעים לעין או לבלגן אקראי. הם ההבדל בין מעצב פרחים מקצועי לחובבן. צריך לדעתי להעריך, לכבד אותם ולהשתמש בהם בעת יצירת עיצובים פרחוניים.

פרופורציה וקנה מידה

פרופורציה וקנה מידה בעיצוב פרחוני קשורים זה לזה. פרופורציה מתייחסת ליחסי הגודל בין האלמנטים, כגון הפרחים, העלווה, המיכל והאביזרים בעיצוב. קנה מידה מתייחס ליחסי הגודל בין פריט העיצוב הפרחוני הכולל והגדרתו, למשל, מרכז שולחן לחתונה ביחס לגודל שולחן האורחים.

כמו בכל דבר גם בסידור הפרחים אנחנו צריכים הרבה פרופורציה כדי לא לחנוק את הצבע יותר מידי ומצד שני שלא יהיה דהוי ועשוי רק מצבע אחד ויחיד. שילוב טוב של כמה צבעים בשזירת הפרחים, יכול לסייע לכם רבות באשר לדימוי שהם יקבלו מהאורחים שלכם אם מדובר בסידור פרחים לחתונה או אירוע אחר.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו