עצירת הריון באופן פרטי – הכל על הפלה יזומה

עצירת היריון הינה אחת החלטות המורכבת ביותר והינה בעלת משקל נפשי וגופני רב. במהלך ההיסטוריה התבצעו תהליכים של הפסקת היריון בצורה פרימיטיבית ומסוכנת, ועם התפתחות הרפואה המודרנית ניתן לבצע הפסקות הריון באופן בטוח ועם כמה שפחות כאבים. בישראל קיים “חוק הפסקת היריון” שמאפשר לכל אישה עד שבוע 12 להפיל את ההיריון במוסד פרטי או ציבורי שקיבל היתר מהמדינה, לפי בחירתה תחת הגבלות מסוימות.

מהו התהליך?

מנהלתית כל אישה שמעוניינת להפסיק את ההיריון שלה צריכה לעמוד מול הוועדה להפסקת היריון המורכבת מצוות של רופאים ועובדים סוציאליים. תפקיד הוועדה להחליט האם לאשר או לא את ההפלה, נהוג בארץ כי רוב רובן של הבקשות אכן מאושרות בשנים האחרונות. ישנם כמה תנאים אוטומטיים שמאשרים אישור הפלה כמו כאשר יש בעיה בריאותית של העובר, האישה מתחת לגיל ההסכמה או מעל גיל 40, כאשר ההיריון מחוץ לנישואים או כתוצאה מפגיעה מינית.

רפואית קיימים שני תהליכים מקובלים לביצוע ההפלה; אחת היא באמצעות טיפול תרופתי שניתן לבצע עד שבוע 7, התהליך הזה מדמה הפלה טבעית אינו חודרני ומתבצע ללא הרדמה. אך כן יש סיכוי לכאבים ודימום. דרך שנייה היא באמצעות דרך כירורגית או גרידה, מתבצע בחדר ניתוח בהרדמה מלאה. התהליך הניתוחי הוא קצר וההתאוששות יחסית מהירה.

מה היתרון של הרפואה הפרטית?

כאשר מדובר ברפואה ציבורית הוועדה תתכנס באחד מבתי החולים, לעומת מרכזים רפואיים שונים ברפואה הפרטית. ההבדל המרכזי הוא שההרכב של רופאים ועובדים סוציאליים בוועדה יהיה טיפה שונה ביניהם. הבדל נוסף הוא שברפואה הפרטית ניתן יהיה ללכת לוועדה וגם להליך ההפלה באותו היום על מנת לחסוך בזמן יקר, ראו כאן עצירת הריון באופן פרטי. ברפואה הציבורית לאחר אישור הוועדה ניתן יהיה לקבוע את התור לפי הזמינות של התורים במרפאה.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו