מעבדת LEM – בדיקת PAP

בדיקת פאפ מאפשרת לזהות תאים לא תקינים או שינויים ברקמת צוואר הרחם. המטרה של הבדיקה הזו, אשר עורכת מעבדת LEM, היא לזהות שינויים בגוף אשר יכולים להעיד על התרמה עתידית של התאים להיות טרום סרטניים. מדובר בבדיקה בעלת חשיבות רבה לגילוי מוקדם של שינויים ברקמה.

הגילוי המוקדם בארץ של תאים טרום סרטניים בקרב נשים, והמודעות, שרק הולכת וגוברת, לחשיבות של בדיקות כאלה, מביאה להקטנה משמעותית בכמות מקרי הסרטן, ועל כן הפעילות המבורכת של המעבדה מונעת מקרים מצערים של החמרת הסרטן והבאת הגוף למצב בריאותי לא טוב בעליל.

מתי צריך לעבור את הבדיקה?

לאחר גיל 21, או לאחר הפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין, רצוי לעבור בדיקת פאפ ראשונה. מעבר לכך, רצוי לעבור את הבדיקה מידי מספר שנים, וזאת כדי לזהות שינויים שליליים שעלולים לקרות במשטח צוואר הרחם. ככל שמזהים זאת מוקדם יותר, כך המענה הרפואי שניתן להעניק יהיה הרבה יותר טוב בסופו של דבר.

בדיקת פאפ שאיננה תקינה מעידה על תאים לא תקינים אשר יכולים להשתנות בעתיד לתאים סרטניים או טרום סרטניים. במצב כזה צריך לפעול בהקדם, לשנות את אורח החיים ובמידת הצורך לקבל טיפול רפואי מתאים. באמצעות הבדיקה המתקדמת של מעבדת LEM ניתן לאבחן שינויים כאלה ברמת דיוק מרבית.

החשיבות של אבחון מוקדם

בשל המודעות ההולכת וגוברת של אבחון מוקדם למחלת הסרטן, אנו עדים לתחלואה נמוכה בסרטן צוואר הרחם ביחס למדינות מערביות אחרות. בדומה לסוגי סרטן אחרים, ישנה חשיבות אדירה לאבחון מוקדם, שכן היעילות של הטיפול הרפואי תלויה במידה רבה בשאלה כמה מוקדם מזהים את המחלה. מעבדת LEM ממשיכה לייעל את הבדיקות שהיא עושה ולשפר את הטכנולוגיה שברשותה.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו