הסכם ממון לידועים בציבור – בעד ונגד

כדי לענות על השאלה הזאת יש צורך להבין מהו הסכם ממון ומהם ידועים בציבור.

הסכם ממון מהו

הסכם ממון נערך בדרך כלל לפני מיסוד יחסים זוגיים בדרך כלשהי. לעתים יש כאלה הבוחרים לערוך את ההסכם לאחר שכבר מיסדו את הקשר. מטרתו של ההסכם היא להסדיר בצורה חוקית וברורה מחלוקות שעלולות להתעורר בין בני הזוג במקרה של פרידה. 

הסכם ממון הוא חוזה בעל תוקף משפטי ובדרך כלל הוא יכלול פרטים בנוגע לחלוקת רכוש אישי השייך לבני הזוג עוד לפני הנישואים (למרות שישנם גם זוגות שבחורים לערוך הסכם ממון לאחר נישואין) , חלוקת רכוש משותף הנצבר במהלך השנים המשותפות, הסכמי ראייה או משמרות לגבי ילדים או בעלי חיים ועוד דילמות שבני הזוג רוצים להסכים עליהם. 

מהם ידועים בציבור 

ישנם מקרים לא מעטים שבהם בני זוג אינם יכולים להינשא מסיבות הקשורות למדינה או לדת ולפעמים הם פשוט לא מעוניינים בטקס כלשהו שיגדיר וימסד את היחסים ביניהם, לפעמים ההחלטה נובעת בשל שיקולים כלכלים ואיבוד זכויות וקצבאות. 

במקרה כזה יוגדרו בני הזוג באופן משפטי כידועים בציבור וחוקים מסוימים יחולו עליהם כאילו היו נשואים בעיקר כשמדובר בנושאי רכוש, קבלת קצבאות או תנאים סוציאליים ממוסדות כמו הביטוח הלאומי. גם בנושא ילדים משותפים מתייחס החוק לידועים בציבור כמו לזוגות נשואים ואפילו מאפשר להם לאמץ, אף על פי שבחוק מצוין במפורש כי על בני הזוג המעוניינים לאמץ להיות נשואים.

הסכם ממון כן או לא

מאחר והחוק מתייחס לידועים בציבור כזוג נשוי כך גם תעשה חלוקת הרכוש, חלוקת המשמורת ועוד. כדי להימנע מפרידה כואבת יותר, ויכוחים וסכסוכים משפטיים מומלץ בהחלט לחתום על הסכם ממון גם בין ידועים בציבור וכך הכול ברור מראש מתחילת הזוגיות. 

 

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו