איך ניתן להמנע מעובש בבית?

נוכחות של פטריות עובש בבית מהווה סכנה בריאותית. אם חשבתם עד היום שהעובש פוגע בכם רק מבחינה אסתטית, כדאי שתדעו שנבגים של פטריות העובש מתפזרים באוויר, חודרים אל מערכת הנשימה וגורמים לנזק. בעיות נשימה בעקבות פטריות עובש נפוצות בעיקר אצל קשישים וילדים. אם אתם מזהים אצלכם בבית כתמי עובש או ריח שמעיד על נוכחות של עובש בתוך הקירות – יש מה לעשות!

מה עושים בשביל למנוע התפתחות של עובש?

פטריות העובש מתפתחות במהרה באזורים לחים. על מנת למנוע עובש בבית עלינו להקפיד לאוורר היטב אזורים רגישים להתפתחות של עובש ולמנוע הצטברות של לחות. כך למשל, יהיה עלינו להקפיד על אוורור של חדר הרחצה. עובש בבית נמנע גם בעזרת צביעת הקירות בצבע עם אפקט נוגד עובש. במקרים בהם טיפול עצמי בבעיה עם חומרים להשמדת עובש לא השיג את התוצאות המבוקשות – כדאי להזמין איש מקצוע שיעזר באמצעים מקצועיים כמו יבשנים

מה עושים כאשר יש כבר עובש בבית?

עובש יכול להתפתח באזורים לחים בחדר הרחצה, ליד מכונת הכביסה וגם בפתח של המזגן או מתקן המים. פעמים רבות עובש שמופיע לפתע על אחד הקירות מעיד על נזילה בצינור מים שמותקן בתוך הקיר. טיפול נכון בבעיה של עובש בבית כולל גם זיהוי של הגורם לבעיה וגם השמדה מלאה של פטריית העובש במלואה. 

אם מדובר רק בכתם עובש קטן (נזק מקומי) ניתן לטפל בבעיה בעזרת תכשירי השמדת עובש לשימוש עצמי. הצטיידו בכפפות ושפשפו היטב את המשטח עד להסרה מלאה של כל העובש. כעת ייבשו היטב את האזור ואווררו את החדר. קירות נגועים בעובש נצבע לאחר הסרת העובש בצבע עם אפקט מונע עובש. אל תשכחו להשלים את המשימה עם זיהוי של הגורמים לבעיה וטיפול בהם. אם לא נטפל בגורמים לבעיה העובש יחזור במהרה.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו