כמה עולה להוציא ספר לאור?

עד לפני כמה עשרות שנים, כדי להצליח עם הוצאת ספר לאור ולראות אותו נמכר על מדפי חנויות הספרים, הייתם צריכים לשלוח את הספר שלכם לאחת מהוצאות הספרים הגדולות בישראל ולחכות לתשובה. אם הספר שלכם היה ממש מוצא חן בעיניהם, הם היו לוקחים על עצמם את הוצאות ההפקה של הספר, את השיווק ואת ההפצה ואתם הייתם יכולים להנות מהתמלוגים.

אבל היום זה כבר לא ממש המצב.

אז איך מחשבים עלויות הוצאה לאור של ספר?

עריכה והגהה

עריכה לשונית, עריכה ספרותית והגהה, הם 3 תהליכים חשובים, שמומלץ לכל סופר לעבור, לפני פרסום הספר שלו. כדאי להשקיע בעורכים טובים, מנוסים ומלומדים, שיכולים להציע לכם שירות מקצועי. שירות כזה לא רק הופך את הספר שלכם קריא יותר וכתוב נכון, אלא ממש משדרג את האיכות של הספר, הופך אותו מרתק ומעניין יותר לקריאה ומעניק לכם רושם של סופרים מקצועיים.

עימוד

סידור הספר לפי עמודים בצורה מסודרת, על ידי גרפיקאית מקצועית, מאפשר לתת לספר שלכם צורה ברורה ומוגדרת, לחלק אותו לפרקים וגם לארגן את התמונות (אם יש כאלה) בהתאם לטקסט.

כריכה קשה, או רכה

כריכה רכה יכולה להוריד את עלויות ההפקה משמעותית, אבל חשוב לדעת שכריכה קשה נראית ומרגישה הרבה יותר מרשימה. קראו בהרחבה בנושא של עיצוב כריכת ספר.

מספר עותקים

ככל שתדפיסו יותר עותקים, כך יורד המחיר לעותק בודד. בסופו של דבר זה משתלם יותר.

עלויות נוספות

על כל העלויות הנ”ל, אפשר לבחור להוסיף שירותים כמו הפצה בחנויות ספרים, הקלטה של ספר שמע, יצירת ספר דיגיטלי, שיווק מקצועי ועוד.

אבל כל אלה יכולים להתאחד למחיר אחד משתלם ונגיש הרבה יותר, עם הוצאה לאור מקצועית, שמרכזת את כל השירותים במקום אחד.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו