תרומת ביציות בארץ – יתרונות חסרונות ודגשים חשובים

על תרומת ביציות בארץ אפשר לומר הרבה מאוד דברים, החשובים הן לתורמת והן לנתרמת. נסביר בקצרה על היתרונות, על החסרונות ועוד כמה דגשים חשובים. 

ללא היכרות אישית בין תורמת לנתרמת

בישראל מותרת תרומת ביצית בארץ, אך ללא היכרות אישית בין התורמת לנתרמת. אפשר לראות בכך יתרון, אפשר לראות בכך חיסרון, אך תמיד יש להביא זאת בחשבון. יש היגיון בכך שלא יהיה קשר אישי או משפחתי בתרומה מסוג זה, שנועדה להביא חיים חדשים לעולם. יש בזאת חיסרון מסוים, במידה ורוצים לסייע לאישה שמכירים אישית, אך זהו הנוהל.  

גם למטופלת מותר לתרום 

דגש חשוב קובע כי תרומת ביציות בארץ מותרת גם מטעמן של נשים שעוברות בעצמן טיפולי הפריה. כלומר, מי שעוברת שאיבת ביציות, למשל לצורך הפריה חוץ גופית, יכולה לתרום חלק מהביציות המוקפאות. כך, בזכות הליך שמתבצע בין כה וכה, אפשר להועיל לעוד אישה אחרת, שזקוקה לביציות כדי להביא חיים חדשים. 

חשיבות גיל התורמת 

ידוע כיום כי לנשים צעירות יכולת להפיק ביציות באיכות גבוהה יותר. לכן, יש יתרון חשוב בכך שהוגדר כי תרומת ביציות בארץ תיעשה אך ורק על ידי נשים בשיאו של גיל הפוריות. כלומר, מוגדר כי רק נשים מגיל 21 ועד גיל 35 תוכלנה לתרום. מי שרוצה לתרום מעצמה כדאי להביא זאת בחשבון. 

תרומת אמת מכל הלב 

הנהלים לתרומת ביציות בארץ קובעים כי הדבר צריך להיעשות מתוך רצון חופשי ולא מתוך שיקול כלכלי. עבור התרומה מקבלת התורמת פיצוי כספי מסוים. זה לא סכום שאפשר להתעשר ממנו. כך, בעצם דואגים לכך כי התרומה תיעשה לא מתוך שיקולים זרים אלא תוך רוחב לב, מכל הלב. 

למידע נוסף על תרומת ביציות בארץ היכנסו לאתר https://bord-ivf.co.il/

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו