מה הקשר בין נשימה נכונה ועישון?

הקשר בין בעיות נשימה לעישון הוא קשר ידוע. רבים כבר מכירים את הקשר בין בעיות נשימה ועישון. אנשים שמעשנים חווים תופעות כמו קוצר נשימה ליחות ושיעול כבד.  העישון פוגע באיכות וברמות התפקוד של הריאות. הליחה המוגברת היא ניסיון של הגוף לפנות מתוכו את הרעלים של הסיגריות 

מה שונה בנשימה של מעשנים?

גם אנשים שכבר הפסיקו לעשן חווים תקופה ארוכה לאחר הפסקת עישון בעיות נשימה שונות ואינם נהנים מנשימה בריאה. למרות שהם נגמלו מסיגריות, הם מרגישים שהנשימה שלהם לא חזרה להיות טובה כמו לפני שהם עישנו . העישון גורם לשינוי בדרכי הנשימה אנשים שמעשנים או שעישנו בעבר נושמים אחרת מאשר אנשים שאף פעם לא עישנו. אנשים שעישנו או מעשנים רגילים לנשום נפח חמצן גדול יותר הם בעצם משבשים את הנשימה הבריאה והנכונה שלהם.

ללמוד לנשום נכון אחרי הפסקת עישון

 גם אחרי הפסקת עישון חשוב ללמוד מחדש לנשום נכון כדי לשקם את מערכת הנשימה. בנוסף לשינוי דרכי הנשימה כדי לנשום טוב יותר. לימוד שיטות נשימה חדשות יכול לסייע בהפחתה של התפתחות מחלות ריאה כי מעשנים ואפילו מעשנים לשעבר חשופים מאוד למחלות ריאה. עשן סיגריות הורס את רקמת הריאה ומקטין את השטח הבריא בריאה שדרכו חמצן מועבר לדם. אחרי הפסקת עישון לוקח זמן לריאה להשתקם.

שיטת בוטייקו לשיפור תהליך הנשימה

 שיטת בוטייקו יכולה לסייע לשפר את תהליך נשימה אצל מעשנים לשעבר ולהחזיר אותם לדרך נשימה נכונה מה שיסייע מאוד בפתרון בעיות כמו קוצר נשימה שיעול, ליחה ועוד בעיות נשימה שונות. שיטת בוטייקו עבור טיפול בקוצר נשימה ואסטמה כוללת בין השאר תרגילי נשימה מיוחדים שמחדשים ומשפרים את יכולת הנשימה. זאת שיטה ותיקה שהיא גם בטוחה ויעילה שהוכחה מחקרית.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו