ארתרוסקופיות כתף – 5 דברים שצריך להכיר

סביב הכתף ישנה שכבה של שרירים המייצבים אותה, כמו גם גידים תומכים. כאשר עולה חשש כי הרקמה נקרעה בשל פציעה יחידנית או בשל נזק מתמשך שהלך והחמיר, ניתן לטפל. כאשר מטופל סובל מכאבים חזקים, תנועת המפרק מוגבלת מאוד ואיכות חייו של המטופל יורדת, מוצע הליך מקובל של ארתרוסקופיות כתף. אלה 5 הדברים שצריך להכיר בנושא זה. 

  1. מצלמה אופטית זעירה 

המשמעות של ארתרוסקופיות כתף היא התנהלות של הליך בדיקה וטיפול, תוך שימוש במערכת אופטית מתקדמת. הרופא משתמש במצלמה אופטית זעירה שמעבירה את הצילום בזמן אמת, למסך מוגדל. 

  1. פעולה כירורגית מינימלית 

התהליך נעשה תוך פעולה כירורגית מינימלית. לרוב החתך לא עולה על סנטימטר, ודרכו ניתן להכניס את המצלמה. הפעולה נעשית בהרדמה מקומית או כללית, לפי הצורך. נבדק אזור הכתף, רקמות. לאחר קבלת תמונת המצב ניתן להחליט האם אפשר לבצע מידית ניתוח טיפולי. 

  1. מה קורה אם מתבצע ניתוח 

במידה והרופא מחליט על פי סוג הנזק ואופיו כי ניתן לטפל במקום, מתבצע עוד חתך זעיר אחד ולעיתים יותר. די בכך על מנת לבצע ניתוח על בסיס כלים קטנים במיוחד. בשיטה זו אפשר לסלק חלקי סחוס פגועים, לחבר שריר קרוע ועוד. ניתן לקרוא מידע נוסף על קרע לברום בכתף באתר של ד”ר ליאור לבר.

  1. מתי נדרשת ארתרוסקופיות כתף

התהליך משמש לטיפול ואבחון בכמה מצבים, למשל נזק בטבעת סחוסית, פגיעה במפרק עצמו, נזק בגידים, סחוס פגום שצריך להסיר, נזק ניווני. התהליך יכול לשמש לצורך אבחון מקיף וכן לטובת טיפול במקום. 

  1. האם הטיפול ארוך ועד כמה יעיל 

ארתרוסקופיות כתף מתבצעות על פי רוב במשך כשעתיים ולעיתים קצת מעבר לכך. יעילות הטיפול על פי הספרות הרפואית נחשבת לגבוהה למדי. נדרש, כמובן, ייעוץ רפואי פרטני אישי.

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו