טיפול ביבלות ברגליים – הכל על התהליך

יבלות ברגליים זה לא נעים, אך חשוב שתדעו שיש מה לעשות בנושא!

יבלות ברגליים – אילו סוגים קיימים?

 

  • יבלות בעלות מרקם רך – יבלות ברגליים מסוג זה בדרך כלל עלולות להתפתח בין האצבעות של הרגליים, ובעיקר באזורים בכפות הרגליים בהם העור מעט לח. ליבלות רכות מסוג זה בדרך כלל יש צבע לבן.
  • יבלות בעלות מרקם קשה – יבלות ברגליים מסוג זה בדרך כלל נוצרות בעקבות חיכוך או לחץ על כפות הרגליים. למעשה, יבלות בעלות מרקם קשה היוצרות עור סדוק נוצרות במטרה לשמור על כף הרגל מפגיעה. כאשר מדובר על יבלות ברגליים, יבלות קשות הן הנפוצות ביותר, ואם לא מטפלים בהן, הן עלולות לגרום לנפיחות.
  • יבלות וירליות – יבלות ברגליים מסוג זה עלולות להיווצר כתוצאה מהידבקות בזיהום נגיפי. יבלות אלה נפוצות מאוד וגם מדבקות, מה שאומר שהן יכולות לעבור בין אנשים באמצעות מגע.

 

איך אפשר לטפל ביבלות ברגליים – מספר טיפים שימושיים

 

  • חומץ תפוחים – במהלך השנים האחרונות חומץ תפוחים זוכה להתעניינות רבה מצד חוקרים בתחום הרפואה, ועושה רושם שלחומץ תפוחים יש גם פוטנציאל לסייע במידה ניכרת לטיפול ביבלות ברגליים. מחקר שנערך בשנת 2006 מראה כי חומץ תפוחים יכול להיות מתאים לצורך טיפול ביבלות בכף הרגל.
  • שמן עץ התה – לאורך ההיסטוריה שמן עץ התה היה ידוע בתור חומר מחטא מקומי, אשר משמש בעיקר לטיפול בדלקות פטרתיות ופצעים. ולכן במקרים רבים שמן עץ התה יכול לסייע בתהליך הטיפול הטבעי ביבלות ברגליים.
  • יוד – יוד הוא מינרל חיוני אשר קשור קשר ישיר לתפקוד של בלוטת התריס, אך מסתבר שחומר זה גם יכול לסייע לטיפול ביבלות הרגליים, כפי שנמצא במחקר במסגרתו המשתתפים מרחו על היבלות שלהם יוד פעמיים ביום במשך שלושה חודשים.

 

 

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו