קרע דרגה 4 – מה זה ואיך מטפלים בזה?

אחת התביעות המשמעותיות ביותר הנזיקין, היא תביעת רשלנות רפואית. מדובר על תביעה המוגשת כנגד רופאים ומרכזים רפואיים בגין מקרי רשלנות כאלה ואחרים, אשר הובילו לנזק משמעותי למטופלים, נזק שבא לידי ביטוי בין אם זה בהיבט הרפואי ובין אם זה בהיבטים אחרים, נפשיים, פיזיים, ואפילו כלכליים. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא קרע דרגה 4. מדובר על תביעת רשלנות בלידה המתבססת על מקרים של קרע חמור בכל שכבות פי הטבעת של היולדת, מה שיכול להשפיע במובנים רבים על התפקוד שלה בהווה וכן בעתיד. 

ישנן סיבות שונות לתביעות רשלנות רפואית. במקרה של קרע דרגה 4, הרי שהמקרה נוצר כתוצאה מהפעלת לחץ של הרופא בחדר הלידה, יציאה מהירה של היילוד באופן לא מבוקר. כל זה יכול להוביל כאמור לקרע שיש לו השפעה נרחבת על תפקוד היולדת, בנוסף לתחושות כאב פיזיות קשות לאחר הלידה, הן בטווח הזמן הקרוב והרחוק. 

כיצד מגישים תביעת רשלנות רפואית קרע דרגה 4?

תביעת רשלנות בהריון שכזו מגישים, אחרי שמתבררת מידת הנזק והמשמעות שלה. רשלנות רפואית נבדקת על פי שני מאפיינים עיקריים. ראשית, האם באמת מדובר על מקרה של רשלנות, שנית, האם הרשלנות היא זו שהובילה לנזק אצל המטופל, ובמקרה הזה המטופלת. 

במידה וכן, אז עורך דין המתמחה בתביעות רשלנות רפואית, יאסוף את כל החומרים הרלוונטיים, יבחן את המקרה, יאסוף ראיות ויתשאל את העדים השונים שנכחו בלידה, ובסופו של דבר הוא יגיש תביעה על סך סכום מסוים שמגלם בתוכו את מידת הנזק מחד והשפעותיו על המטופלת, כולל בכל מה שקשור לעלויות הטיפול במצב. חשוב לומר, במקרים רבים, מגיעים להסכמה על פיצויים עוד לפני שהעניין נדון בבית המשפט. 

 

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Buttonהתקשרי עכשיו